Haradinaj në Pejë dha Mesazhin e Rëndësishme / 14 shkurti është e….

Kandidati për President, njëherit edhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot gjatë ditës ka vizituar Pejën, ku edhe ka prezentuar programin. Haradinaj përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka thënë se është i nderuar në mesin e bashkëluf.tëtarëve.

“Sot në Pejë, zhvillova tri takime të ndara me luf.tëtarë nga komuna e Pejës, që të shm.angim grumbullimet e mëdha për shkak të gj.endjes pande.mike”, ka shkruar ai. Më tej ai tha se Kosova ka nevojë për unitet të brendshëm, në rrugën e saj drejt N.A.T.O-së.

“Por ne nuk do të qëndrojmë të bllo.kuar, e në tavolina dialogu deri në pafundësi, sepse nëse vazhdon izo.limi jonë, fitojnë vetëm Serbia dhe Rusia”…