Erdogan Dorëzon Shtëpi të Reja nga Tër.meti vitit të kaluar dhe Jep Mesazhin e Madh ndaj….

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka dorëzuar pronësinë e shtëpive të ndërtuara nga qeveria për ivktimat e tërmetit në Elaziğ, një vit pasi dri.dhj3t tr0nditën këtë provincë turke në lindje të vendit.

Në ceremoninë e dorëzimit, presidenti Erdoğan tha se tani e tutje ata do të ndërtojnë qytete horizontale, duke shtuar se, “Arkitektura vertikale është vetërv.asje për ne, veçanërisht në zonën e tër.metit”.